Taylor Swift - Look What You Made Me Do


Музички времеплов
  • 1979 - Elton John станува прва западна ѕвезда што оди на турнеја во Русија.
  • 1948 - Роден е Leo Sayer.
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 2003 - Пред судот во Јужна Каролина, James Brown се извинува за сите дотогашни криминалистички дејства.
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје