Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1995 - Умира Mevin Franklin од Temptations.
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • 1989 - Isaac Hayes е уапсен во Атланта заради неисплатени 346.300 долари за детска алиментација.
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје