Плеј листа 17.02.2019


Wonders
Klingande
55
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
35
Lost Frequencies
Like I Love You
2
Thank U Next
Ariana Grande
4
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
7
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
8
Without Me
Halsey
3
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
1
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
47
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
15
Музички времеплов
  • 1966 - UK No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1960 - Everly Brothers потпишуваат договор со Warner Brothers Records вреден 1 милион долари.
  • 1975 - Албумот на John Lennon, 'Rock 'n' Roll', издаден е за американскиот пазар.
  • 1970 - На концерт во лондонскиот Royal Albert Hall, Joni Mitchell објавува дека ќе се пензионира од настапите во живо. Сепак на крајот од годината повторно ќе одржи концерт.
  • 1968 - Компилацијата на Diana Ross & Supremes, 'Greatest Hits', започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје