Мак Топ 5 09.06.2019


1
Сина боја
Простор
2 | 2 Недели во листата
4
2
Пробај да ми бидеш
Дупер
1 | 3 Недели во листата
9
3
Патот и твојот албум омилен
Јован Куцин
2 | 2 Недели во листата
2
4
Да не е млако
Meto Di Flash
2 | 4 Недели во листата
1
5
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
| 1 Недела во листата
1
Музички времеплов
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1939 - Роден е соул пејачот Harold Melvin (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • 1983 - Саундтракот на филмот 'Flashdance' започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • 1952 - Роден е Tim Finn, воклаист и пијанист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје