Хит Парада 13.04.2019


1
So Am I
Ava Max
5 | 3 Недели во листата
19
2
By The River
Klingande
| 5 Недели во листата
5
3
Chlorine
Twenty one pilots
1 | 3 Недели во листата
20
4
Pretty Shining People
George Ezra
3 | 5 Недели во листата
2
5
Bad Boy
Billie Eilish
5 | 2 Недели во листата
14
6
Just You And I
Tom Walker
3 | 10 Недели во листата
12
7
Play god
Sam Fender
1 | 3 Недели во листата
1
8
Boom
X Ambassadors
1 | 3 Недели во листата
18
9
Lemonade Drip
Ricky Dietz
3 | 2 Недели во листата
0
10
Hustle
Pink
| 1 Недела во листата
3
11
Unforgetable
Nico Santos
5 | 2 Недели во листата
9
12
Leaning On Myself
Anna Of The North
| 1 Недела во листата
1
13
Sucker
Jonas Brothers
8 | 6 Недели во листата
4
14
Cool
Jonas Brothers
| 1 Недела во листата
7
15
My Love Goes On
James Morrison feat. Joss Stone
8 | 9 Недели во листата
0
16
365
Zedd & Katy Perry
5 | 8 Недели во листата
2
17
All Day And Night
Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer
| 1 Недела во листата
22
18
What I Like About You
Jonas Blue feat. Theresa Rex
| 1 Недела во листата
20
19
Friends
Dido
5 | 5 Недели во листата
0
20
Obsessed
Dynoro & Ina Wroldsen
7 | 2 Недели во листата
19
21
Walk Me Home
Pink
6 | 7 Недели во листата
0
22
Slow Down
Maverick Sabre and Jorja Smith
4 | 6 Недели во листата
0
23
Don't Worry Bout Me
Zara Larsson
2 | 2 Недели во листата
20
24
Here With Me
Marshmello feat. Chvrches
5 | 3 Недели во листата
18
25
What More Can I Do?
Jack Savoretti
5 | 4 Недели во листата
16
26
Only Want You
Rita Ora feat 6LACK
4 | 5 Недели во листата
2
27
Foolish
Meghan Trainor
14 | 5 Недели во листата
0
28
Piece Of Your Heart
Meduza feat. Goodboys
5 | 3 Недели во листата
17
29
Who Do You Love
Chainsmokers feat. 5 Seconds Of Summer
5 | 9 Недели во листата
0
30
I Can't Get Enough
Benny Blanco & Selena Gomez feat J Balvin & Tainy
5 | 4 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1986 - USA No1 Prince “Kiss” 2 w.
  • 1982 - Paul Simon и Art Garfunkel повторно се обединуваат за европска турнеја. Американскиот дел никогаш нема да се одржи поради тензии меѓу нив.
  • 1978 - Jackson Browne, Doobie Brothers, Tom Petty and the Heartbreakers, Carly Simon, Bruce Springsteen, James Taylor и други потпишуваат петиција против учеството на Америка во нуклеарната моќ.
  • 1988 - Sonny Bono е инаугуриран за градоначалник на Палм Спрингс.
  • 1972 - "First Time Ever I Saw Your Face" на Roberta Flack добива златен сертификат.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје