Најбарани 25.06.2019


1
Пробај да ми бидеш
Дупер
9
2
Сина боја
Простор
4
3
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
3
4
Патот и твојот албум омилен
Јован Куцин
2
5
Да не е млако
Meto Di Flash
1
6
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
1
7
Nature's Hymn (Original Mix)
B.A.X.
0
8
When The Lights Are Out (Original Mix)
Maceo Plex
0
9
Suzan's Lunch (Original Mix)
Lost Desert, Lee Burridge
0
10
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
0
11
Inside Me
Mihai Popoviciu
0
12
Ryo
Joris Voorn
0
13
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
0
14
Sirius
Frankey & Sandrino
0
15
Unreal (Original Mix)
Younes B
0
16
Rescue Me
One Republic
0
17
Times wont change me now
Circa Waves
0
18
Love Is On The Line
Jack Savoretti
0
19
Medellin
Madonna & Maluma
0
20
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
0
Музички времеплов
  • 1935 - Роден е соул пејачот Eddie Floyd (1966 USА No.28 & 1967 UK No.19 'Knock On Wood').
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1940 - Роден е Clint Warwick од Moody Blues (1965 UK No.1 & USА No.10 'Go Now').
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1988 - Hillel Slovak, гитарист во Red Hot Chili Peppers умира од предозираност со хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје