MTV Awards Rome 2004

Музички времеплов
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје