WMC 2009

Музички времеплов
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје