MTV EMA 2013 Amsterdam

Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје