Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје