WMC 2013

Музички времеплов
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје