Во живо Интернет каналиМузички времеплов
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје