Емисии


10 во 10

Топ листа од најдобрите 10 dance песни.
Водител: DJ Icko
Термин: Секој понеделник од 22.00 до 23.00
Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје