Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1939 - Роден е соул пејачот Harold Melvin (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • 1945 - Родена е пејачката и текстописец Carly Simon (1973 UK No.3 и USА No.1 'Your So Vain').
  • 1983 - Саундтракот на филмот 'Flashdance' започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје