Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1971 - Саундтракот на 'Jesus Christ Superstar' доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • 1994 - Tori Amos доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Under The Pink'.
  • 2000 - UK No.1 All Saints 'Pure Shores'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје