Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје