Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 1988 - Van Halen започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'OU812'.
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1988 - Hillel Slovak, гитарист во Red Hot Chili Peppers умира од предозираност со хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје