Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1975 - еден од првите диско хитови "The Hustle" на Van McCoy доаѓа на американските топ листи.
  • 1944 - роден е Mark Volman од Turtles.
  • 1942 - роден е Alan Price, клавијатурист во Animals.
  • 1986 - USA No1 Prince “Kiss” 2 w.
  • 1980 - USA No1 Blondie “Call Me” 6 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје