Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1939 - роден е Ray Petersen чиј најголем успех била песната “Tell Laura I Love Her” која била збранета за емитување на англиското радио.
  • 1979 - на првото место во САД доаѓа “Heart of Glass” на Blondie. Како прослава Andy Warhol организира забава за групата во дискотеката Studio 54 во Њујорк.
  • 1977 - USA No1Thelma Houston “Don’t Leave Me This Way” 1 w.
  • 1936 - роден е Roy Orbison.
  • 1988 - USA No1Whitney Houston “Where Do Broken Hearts Go” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје