Емисии


Toyota Play DJ

60 минути музика
Водител: Ерик Фокс
Од понеделник до петок од 14:00 до 15:00
Музички времеплов
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје