Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1962 - USА No.1 Gene Chandler 'Duke Of Earl'
  • 1966 - UK No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1960 - Elvis Presley ја добива првата златна плоча за 'Elvis'.
  • 1973 - War започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'The World Is A Ghetto'.
  • 2002 - USА No.1 Ja Rule feat. Ashanti 'Always On Time'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје