5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1944 - роден е Mark Volman од Turtles.
  • 1988 - Sonny Bono е инаугуриран за градоначалник на Палм Спрингс.
  • 1982 - Paul Simon и Art Garfunkel повторно се обединуваат за европска турнеја. Американскиот дел никогаш нема да се одржи поради тензии меѓу нив.
  • 1942 - роден е Alan Price, клавијатурист во Animals.
  • 1978 - Jackson Browne, Doobie Brothers, Tom Petty and the Heartbreakers, Carly Simon, Bruce Springsteen, James Taylor и други потпишуваат петиција против учеството на Америка во нуклеарната моќ.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје