Топ 10 @ 10 20.01.2020


1
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
1 | 2 Недели во листата
4
2
Right On
Space Motion
1 | 2 Недели во листата
1
3
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
| 2 Недели во листата
1
4
Meraki (Original mix)
BROSS
| 2 Недели во листата
1
5
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
| 2 Недели во листата
1
6
Overseas (Original Mix)
Fulltone
| 2 Недели во листата
2
7
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
| 2 Недели во листата
1
8
Night Rescue
Guy J, Clarian
| 2 Недели во листата
2
9
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
| 2 Недели во листата
1
10
Understand (Gorge Remix)
Rony Seikaly
| 2 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1979 - 16-годишната Brenda Spencer убила двајца и ранила уште 9-мина, пукајќи од својот дом во влезот на основно училиште во Кливленд. КОга ја прашале зошто го сторила тоа, таа одговорила “I don't like Mondays (Не сакам понеделници)”. Според овој настан Boomtown Rats ја создаваат песната I don't like Mondays.
  • 1972 - Тројниот албум 'The Concert For Bangladesh' доаѓа на првото место на британската албумска листа. Проектот е организиран од George Harrison за помош на настраданите од војната и гладот во Бангладеш.
  • 1969 - UK No.1 Fleetwood Mac 'Albatross' (нивни едниствен брит.бр.1 сингл)
  • 1964 - Роден е Roddy Frame, гитарист, вокалист и текстописец во Aztec Camera. 'Somewhere In My Heart'
  • 2001 - Њујоршката компанија SoundScan објавува листа на најпродавани постхумни албуми. На ваквата листа Doors се 5-то место, Eva Cassidy е 4-та, Jimi Hendrix е трети, Bob Marley е втор и прв е 2Pac.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје