Мак Топ 5 27.10.2019


1
Зборови
Дина
| 1 Недела во листата
5
2
Љубовта не боли
Славица Ангелова
| 1 Недела во листата
49
3
Не можам без тебе
Мина Блажев
| 1 Недела во листата
4
4
Патник
Дупер
| 1 Недела во листата
12
5
Повторно замина
Ds Collective
| 1 Недела во листата
9
Музички времеплов
  • 1965 - Родена е Bjork Gudmundsdottir, членка на Sugarcubes. 'It's Oh So Quite'
  • 1990 - Mick Jagger се жени со Jerry Hall. Во 1999 година бракот е прогласен за неважечки, зашто 6-часовната венчавка никогаш не била регистрирана.
  • 1975 - Elton John добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1992 - UK No.1 Charles & Eddie 'Would I Lie To You'
  • 1981 - USА No.1 Billy Idol 'Mony Mony' (песна оригинално од Tommy James)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје