Хит Парада 22.02.2020


1
Only The Young
Taylor Swift
6 | 3 Недели во листата
0
2
Underdog
Alicia Keys
1 | 5 Недели во листата
0
3
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
7 | 2 Недели во листата
1
4
Stop This Flame
Celeste
11 | 5 Недели во листата
2
5
Physical
Dua Lipa
3 | 3 Недели во листата
1
6
Sweettalk My Heart
Tove Lo
1 | 7 Недели во листата
0
7
Those Kinda Nights
Eminem (Feat. Ed Sheeran)
1 | 4 Недели во листата
0
8
Blue
Tiesto & Steve Appleton
| 7 Недели во листата
1
9
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
| 7 Недели во листата
0
10
Calling On Me
Sean Paul feat Tove Lo
| 1 Недела во листата
0
11
You Should Be Sad
Halsey
7 | 6 Недели во листата
0
12
Rare
Selena Gomez
9 | 6 Недели во листата
1
13
No Time To Die
Billie Eilish
| 1 Недела во листата
0
14
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
3 | 5 Недели во листата
0
15
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
4 | 7 Недели во листата
0
16
New Me
Ella Eyre
2 | 5 Недели во листата
0
17
Never Seen the Rain
Tones and I
1 | 3 Недели во листата
0
18
No Judgement
Niall Horan
1 | 2 Недели во листата
0
19
Original
Sia
9 | 6 Недели во листата
0
20
Tattoos Together
Lauv
| 2 Недели во листата
0
21
Fly
Lucky Daye
1 | 6 Недели во листата
2
22
This Is The Place
Tom Grennan
2 | 3 Недели во листата
0
23
Simmer
Hayley Williams
4 | 3 Недели во листата
0
24
Blinding Lights
The Weeknd
11 | 10 Недели во листата
0
25
Yummy
Justin Bieber
7 | 7 Недели во листата
0
26
Intentions
Justin Bieber feat Quavo
| 1 Недела во листата
0
27
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
6 | 11 Недели во листата
0
28
Say So
Doja Cat
5 | 2 Недели во листата
1
29
To Die For
Sam Smith
| 1 Недела во листата
0
30
Cuz I Love You
Lizzo
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1942 - Роден е Paul Jones, пејач и свирач на армоника во Manfred Mann, актер и радио презентер (1964 UK & USА No.1 'Do Wah Diddy Diddy).
  • 2002 - Sting започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Sting, The Very Best Of'.
  • 1990 - Тин идолот од 50-те, Johnnie Ray, умира од компликации со црниот дроб. Во периодот од 1952 до 1960 година постинал 20-ина топ 40 хитови меѓу кои и 'Just Walking In The Rain'.
  • 1947 - Роден е текстописецот, продуцент и пејач Rupert Holmes (1980 USА No.1 & UK No. 23 'Escape, (The Pina Colada Song).
  • 1982 - На Brit Awards, Police земаат награда за најдобра британска група, а Adam And The Ants за најдобар албум за 'Kings Of The Wild Frontier'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје