D Festival 2015

Музички времеплов
  • 1964 - Mick Jagger добива казна од 32 фунти зашто во Ливерпул возел неосигуран и над дозволената брзина.
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 1947 - Родена е Ronnie Spector од Ronettes (1963 USА No.2 & UK No.4 'Be My Baby'). Сопруга на продуцентот Phil Spector.
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје