WMC 2008

Музички времеплов
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 2002 - Lisa Marie Presley на Хаваи се мажи со актерот Nicolas Cage. Ова е трети брак за Presley, која претходно беше мажена со Danny Keough и со Michael Jackson. Cage ќе и побара развод по 4 месеци.
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје