WMC 2011

Музички времеплов
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • 1947 - Родена е Ronnie Spector од Ronettes (1963 USА No.2 & UK No.4 'Be My Baby'). Сопруга на продуцентот Phil Spector.
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 1929 - Роден е Eddie Fisher (1953 UK No.1 'Outside Of Heaven', 1955 USА No.6 'Heart').
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје