ИФФК “Браќа Манаки“ - 2015

Музички времеплов
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1964 - Mick Jagger добива казна од 32 фунти зашто во Ливерпул возел неосигуран и над дозволената брзина.
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје