Party in the park in Birmingham 2005

Музички времеплов
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 2002 - Lisa Marie Presley на Хаваи се мажи со актерот Nicolas Cage. Ова е трети брак за Presley, која претходно беше мажена со Danny Keough и со Michael Jackson. Cage ќе и побара развод по 4 месеци.
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 1964 - Mick Jagger добива казна од 32 фунти зашто во Ливерпул возел неосигуран и над дозволената брзина.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје