Eurosong - Kyiv 2005

Музички времеплов
  • 1959 - По еден концерт, четворица членови на Platters се уапсени, зашто биле пронајдени со 4 разголени 19-годишни девојки (3 од нив биле бели). Скандалот е причина што американските радија почнуваат масовно да ги отстрануваат песните на Patters од плеј листите.
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје