Музички времеплов


 • 2003 - Поради обвинувањата за сексулано малтретирање на 12-годишно момче, полицијата насилно влегува на имотот на Michael Jackson, Neverland. Jackson ги отфрла обвинувањата.
 • 1993 - Пејачот на Pearl Jam, Eddie Vedder, уапсен е во Њу Орлеанс заради рушење на јавниот ред и мир зашто предизвикал тепачка во бар.
 • 1992 - Black Sabbath добиваат своја ѕвезда на Rock Walk во Холивуд.
 • 1978 - Billy Joel го добива првиот американски бр.1 албум '52nd Street'. My Life
 • 1960 - Родена е Kim Wilde. 'You Keep Me Hanging On'
 • 1941 - Роден е Con Clusky од Bachelors. 'Diane'
Музички времеплов
 • 1941 - Роден е Con Clusky од Bachelors. 'Diane'
 • 1992 - Black Sabbath добиваат своја ѕвезда на Rock Walk во Холивуд.
 • 1960 - Родена е Kim Wilde. 'You Keep Me Hanging On'
 • 1978 - Billy Joel го добива првиот американски бр.1 албум '52nd Street'. My Life
 • 1993 - Пејачот на Pearl Jam, Eddie Vedder, уапсен е во Њу Орлеанс заради рушење на јавниот ред и мир зашто предизвикал тепачка во бар.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје