Емисии


Ноќни патеки

Ноќните патеки ве носат во светот на клубската музика. Доколку сте љубител на оваа музика....ова е вистинската емисија за вас.
Водител: Никифор
Термин: среда од 22 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 1984 - На затворањето на Летните олимписки игри во Лос Анџелес, Lionel Richie ја изведува 'All Night Long'.
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје