Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1977 - Белгиска туристичка агенција ги тужи Sex Pistols тврдејќи дека обвивката од синглот на групата, 'Holidays In The Sun', е копија на една нивна брошура.
  • 1996 - Stone Roses се разидуваат. Вокалистот Ian Brown изјавува: 'по поминати 10 години во најодвратниот бизнис во универзумот, задоволство ми е да го објавам крајот на Stone Roses'.
  • 1983 - USA No.1 Dolly Parton & Kenny Rogers 'Islands In The Stream'
  • 1994 - UK No.1 Pato Banton 'Baby Come Back'
  • 2000 - Texas доаѓаат на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Greatest Hits'. Say What You Want
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје