Емисии


Мак Топ 5

Секоја недела Ива и Мартин ви презентираат квалитетна македонска музика, како и Мак Топ 5 листата на најдобрите 5 актуелни македонски песни. Најпознатите македонски изведувачи им се редовни гости кои имаат уникатна можност да промовираат нови песни и да зборуваат за нивната музичка кариера.
Водители: Мартин & Ива
Термин: недела од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1992 - Во кината започнува да се прикажува филмот 'Телохранител' со Whitney Houston и Kevin Costner во главните улоги.
  • 1960 - Родена е Amy Grant. USА No.1 'Baby Baby'
  • 1976 - The Band го имаат полседниот настап во живо.
  • 1989 - UK No.1 New Kids On The Block 'You Got It (The Right Stuff)'
  • 2003 - Откако му е констатирана неправилна работа на срцето, Meat Loaf подложен е на операција.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје