Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
  • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје