Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1984 USА No.1 Yes 'Owner Of A Lonely Heart'
  • 1989 USА No.1 Phil Collins 'Two Hearts'
  • 1959 Роден е Vic Reeves, едната половина од британското комедиско дуо Reeves & Mortimer (1991 UK No.1 сингл со The Wonder Stuff, 'Dizzy').
  • 1987 Bruce Springsteen го внесува Roy Orbison во Rock'n'Roll Hall of Fame.
  • 1941 Роден е шпанскиот тенор Placido Domingo (1994 UK No.21 сингл со Jose Carreras и Luciano Pavarotti - 'Libiamo / La Donna E Mobile').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје