Емисии


A State of trance

Radio show with famous DJ Armin Van Buren
Водител: Armin Van Buren
Термин: четврток од 23 до 00
Музички времеплов
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје