Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 2003 - Lee Ryan од Blue уапсен е во Лондон заради возење во пијана состојба. Таа вечер бил во ноќен клуб заедно со претставници на неговата издавачка компанија. Откако се опијанил, почнал да им досадува на присутните и бил исфрлен од клубот. Апсењето за возење во пијана состојба му е второ по ред.
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје