Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 1984 - На затворањето на Летните олимписки игри во Лос Анџелес, Lionel Richie ја изведува 'All Night Long'.
  • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје