Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје