Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје