Антена 5 Тим

Кире

Кире Синадинновски

Веб администратор, Програмски реализатор, Спортски новинар

Па да не се фалам J ама најдобар DJ сум во Антена 5 помеѓу веб мајсторите J. Покрај музикава ептен сакам и спорт. Во слободно време, кога ќе го најдам, дремам на интернет.

kire@antenna5.fm
Стил
pop, italo, dance
Фаворити
Tizziano Ferro, Madonna, Kylie Minogue, Laura Pausini, Lady Gaga
Специјалност
web
Песни
Keane  Everybody's changing, Madonna – Give It To Me
Музички времеплов
  • 1990 - David Bowie го добива седмиот британски бр.1 албум 'Changes Bowie'.
  • 2002 - Celine Dion го добива петтиот британски бр.1 албум 'A New Day Has Come'.
  • 1984 - USА No.1 Kenny Loggins 'Footloose'
  • 1962 - USА No.1 Connie Francis 'Don't Break The Heart That Loves You'
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје