Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Madison Avenue 'Don't Call Me Baby'
  • 1993 - На аукција во Лондон продадени се 4 костими 'Супер херој' кои им припаѓале на членовите на Kiss.
  • 1990 - Lenny Kravitz ја започнува првата британска турнеја.
  • 1960 - Родена е Shelley Preston од Bucks Fizz.
  • 1977 - USA No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје