Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Jimmy Somerville, дел од Bronski Beat и Communards и познат како соло изведувач.
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • 1997 - Wu-Tang Clan се искачуваат на првото место на американската албумска листа со 'Wu- Tang Forever'.
  • 1996 - Братот на Diana Ross, текстописецот Arthur Ross е убиен со гушење. Пишувал песни за Marvin Gaye, Miracles, Madonna и други изведувачи.
  • 1953 - Родена е Cyndi Lauper (1984 US No.1 'Time After Time', UK No.2 'Girls Just Want To Have Fun').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје