Филм и животен стил

Dakota Johnson и Tilda Swinton ќе го снимаат Suspiria

Luca Guadagnino, задолжен на римејкот на филмската класика “Suspiria”, соопшти дека во неговиот филм ќе играат Dakota Johnson и Tilda Swinton со кои соработуваше на “A Bigger Splash”.

Филмот на Dario Argento од 1977 година ја раскажува приказната за Suzy која пристигнува во Фрајбург за да студира на престижна балетска академија, но открива дека таа е само параван за моќно друштво на вештерки. Во рамките на неговата “Three Mothers” трилогија беа снимени уште филмовите “Inferno” (1980) и “The Mother Of Tears” (2007).

05.03.2016
Музички времеплов
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1968 - Simon and Garfunkel го добиваат вториот американски бр. 1 албум 'Bookends'.
  • 1997 - UK No.1 Michael Jackson 'Blood On The Dance Floor'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје