Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: Lara Scott
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1979 - USA No1 Amil Stewart “Knock On Wood” 1 w.
  • 1956 - USA No1 Elvis Presley “Heartbreak Hotel” 2 w.
  • 1947 - роден е Ален Ворнер гитарист во групата Foundations.
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1959 - роден е Robert Smith од the Cure
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје