Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 Spacedust 'Gym and Tonic'
  • 1973 - Членот на Rolling Stoneѕ, Keith Richards, добива парична казна поради поседување канабис, кинески хероин, таблети и револвер во својот дом во Челси.
  • 1979 - Paul McCartney добива медалја за најуспешен композитор на сите времиња.
  • 1973 - John Lennon започнува парница против американската влада, обвинувајќи ја дека му го прислушкува телефонот.
  • 1999 - UK No.1 Westlife 'Flying Without Wings'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје