Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје