Alle Farben - Little Hollywood


Музички времеплов
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • 1960 - Роден е John Taylor, басист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1960 - Роден е Chris Gibson од Gibson Brothers (1979 UK No.5 'Que Sera Mi Vida').
  • 1942 - Роден е Brian Wilson од Beach Boys (1966 UK & US No.1 'Good Vibrations' и уште 25 други британски топ 40 хитови).
  • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје